Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Projekty roku 2018 - 2019

Projekty roku 2018 - 2019

Vzdělávací exkurze v Horažďovicích

Dne 27. února proběhl na naší škole Projektový den – Jóga a zdravý životní styl.

V tělocvičně školy jsme cvičili jogínská cvičení, seznámili se se zásadami zdravé a nezdravé výživy, sestavovali panáčky z obalů potravin (pracovali jsme ve skupinách) a závěrem si vytvořili zdravou zeleninovou svačinku.

Masopustní veselí

Vítání ptačího zpěvu

V pátek 12. dubna 2019 proběhl na naší škole zápis do 1. ročníku. Zapsáno bylo 10  dětí, 3 děti obdržely odklad, 7 prvňáčků 2. září zasedne do lavic. Kamarádi ze školy společně s vyučujícími přichystali pro své budoucí spolužáky malé dárečky a slavnostně nachystali třídu s 5 stanovišti.

Budoucí prvňáčci poznávali barvy, počítali do 10, přednášeli básničku či zazpívali písničku, sestavovali geometrické tvary, převyprávěli u magnetické tabule pohádku O veliké řepě. A to stále nebylo vše. Paní učitelky se zaměřovaly na jemnou motoriku, pravolevou orientaci či vady výslovnosti. Pro děti i rodiče se jednalo o velice významný den, na který se nezapomíná.
Rozloučení s panem ornitologem

Žimutický slavíček

Exkurze na Lipno

Radost na tvářích vítězů

Sportovní dopoledne

V úterý 25. června proběhla v prostorách mateřské školy dvě divadelní přestavení. Akce byla nazvána Děti dětem. Žáci ze Čtenářského klubu zahráli svým kamarádům ze školy i ze školky pohádky od F. Hrubína - Budulínek a Otesánek. Všem se krátké veršované pohádky líbily.