Úvod > Základní informace

Základní informace

Vzdělávacím programem základní školy je „Škola plná pohody“, platnost od 1.7.2018.
Vzdělávacím programem mateřské školy je "Život v naší MŠ v průběhu čtyř ročních období - svět kolem nás", platnost od 1.9.2017.
Motto MŠ: "Elán, radost, dobrota patří k barvám života"

ZŠ a MŠ Žimutice je školou ležící ve středu obce. Na budovu školy navazuje školní hřiště se vzrostlými stromy na části zahrady a s různými prvky prolézaček a herních prvků pro vyžití dětí při pobytu venku. Její součástí je i koutek pro pěstování bylinek a květin. Od roku 2001 je ZŠ a MŠ Žimutice právním subjektem.

ZŠ je malotřídní školou pro 24 žáků, která má dvě třídy. I. třída - 1. a 2. ročník s vyučující Mgr. Milenou Mikeskovou, která je zároveň ředitelkou školy a II. třída - 3.,4. a 5. ročník s vyučující Mgr. Danou Ryšlavou.

MŠ je heterogenní třídou pro děti od 3 do 6 let s vyučujícími Bc. Petrou Kosteleckou a Hedvikou Vyhnalovou. MŠ navštěvuje 21 dětí a snahou paní učitelek je individuální přístup k dětem, aby se ve školce cítily jako doma.

Základní filosofií naší základní a mateřské školy je vytvořit dětem atmosféru milého přijetí a prostředí, ve kterém se děti budou cítit příjemně a bezpečně.
Ve škole se s dětmi a s pomocí rodičů zapojujeme do projektu sběrové soutěže s panem Popelou - firma FCC Environment. Sbíráme netříděný papír, noviny, časopisy aj. Děti se tak již od útlého věku učí chránit životní prostředí. Za získané peníze nakupujeme dětem a žákům vhodné výukové pomůcky a materiály.

Zapojujeme se do různých soutěží a projektů, úspěchy slavíme především ve výtvarné oblasti. Přispíváme do časopisů: Učitelské noviny, Robinson, Českobudějovické listy a Žimutické informace.