Úvod > Aktuality > Sportovní úspěchy našich žáků

Sportovní úspěchy našich žáků

10.5.2024

Letošní květen byl pro naši školu velice úspěšný. 7.května jsme se zúčastnili Lehkoatletické olympiády v Chrášťanech. Mezi zúčastněnými školami jsme získali dosud rekordní počet medailí. Nominováni byli za své sportovní výkony tito žáci:

1., 2. a 3. ročník - Jindřich Hajný, Markéta Hajná a Ondřej Florián

4. a 5. ročník – Jakub Minařík, Natálie Šiklová a Adam Martin Furka

Počasí nám tentokrát vůbec nepřálo, místy silně pršelo, naštěstí po čase déšť ustal. To nám nebránilo soutěžit ze všech sil a reprezentovat školu. Soutěžili jsme ve 4 disciplínách:

1. Skok do dálky

2. Hod kriketovým míčkem

3. Běh na krátké trati 60 m

4. Běh na dlouhé trati 300 a 600 m

A jak jsme dopadli?

Přivezli jsme do školy celkem 5 medailí a diplomů.

Ze všech 4 se radovala Natálka Šiklová – 3x 1. místo a 1 x 2. místo.

Další medaili a diplom si vezl Adam M. Furka za 3. místo v hodu kriketovým míčkem.

Každý zúčastněný žák ve škole dostal 1 do žákovské knížky za reprezentaci školy.

Poděkování patří i Karlu Pavláskovi z SDH Žimutice za bezpečný odvoz na sportovní klání.

101_1126.jpg

Natálka Šiklová nás též mile překvapila diplomem a medailí za 3. místo v kategorii

PPV Junioři I B Solo kombinace

Taneční soutěž Velká cena se konala 8. května v Českých Budějovicích pod záštitou primátorky statutárního města České Budějovice.

101_1128.jpg

Text a foto: Dana Ryšlavá – vyučující ZŠ Žimutice