Úvod > Aktuality > Od srdce k srdci

Od srdce k srdci

6.12.2023

Projekt Od srdce k srdci

V letošním školním roce v rámci kulturní akce Rozsvícení vánoční stromu na návsi v Žimuticích v pátek 1. prosince děti a žáci naší školky a školy tradičně vystupovali na pódiu s pásmem koled, písní, básní a tanců. Též jsme se zaměřili v adventním čase na charitativní akci určenou pro Charitu Týn nad Vltavou. Vznikl tak projekt nazvaný – Od srdce k srdci.

Děti a žáci vyráběli ve škole a v družině během měsíce listopadu různé kreativní výrobky – svícínky, rozmanité anděly, lucerničky, vyšívaná přáníčka, zápichy, pečené linecké cukroví, malované kamínky, ozdoby na stromeček a výčet by mohl pokračovat. Pro všechny bylo důležitým propojením, že do akce se zapojili všichni – děti, vyučující, zaměstnanci školy a hlavně rodiče a přátele školy.

Velký dík patří všem za výrobu krásných výrobků, které se spolu s dětskými pracemi prodávali v místní restauraci. Zájem nás všechny překvapil. Vybrala se částka, která předčila očekávání.

Pracovnici Charity bylo předáno: 10 785,- korun

Hřeje nás na srdci pocit, že dobří lidé jsou mezi námi a peníze budou účelně využity.

Text a foto: vyučující ZŠ a MŠ Žimutice