Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Robotizace a programování i na naší malotřídní škole

Robotizace a programování i na naší malotřídní školeDatum konání:
19.1.2024

Robotizace a programování i na naší malotřídní škole


Hodiny Informatiky bývají na naší škole oblíbené. Ve výuce se zaměřujeme nejen na klasickou výuku na počítačích a tabletech, kde žáci během 4. a 5. ročníku kreslí na počítači, kopírují texty a obrázky, vkládají text do obrázků, píší kratší i delší texty, zvládnou používat e-mail, připojit digitální fotoaparát, když se díváme na fota ze školních akcí a mnohé jiné. O propojení s jinými předměty nemluvě, kdy vyhledávají informace především k prvouce. Podle potřeby pracujeme i na interaktivní tabuli. Ve volných chvílích mohou samostatně si procvičovat učivo s výukovými vzdělávacími programy, jež škola stále rozšiřuje. Nyní nastoupila novinka. Díky dotaci MŠMT na digitální technologie jsme zakoupili:

- Robotické hry pro mladší žáky: 1. BOTLEY                                                       

                                                          2. SCOTTIE GO + tablety

- 3D brýle na virtuální realitu

Nejdříve jsme se s výukovými pomůckami seznámili, poté s nimi začali pracovat. Začali jsme nejdříve s jednoduššími operacemi a postupně zvyšujeme náročnost. Mezi žáky je o výuku formou hry velký zájem. Dokonce je využíváme i mimo vlastní vyučovací hodinu v rámci rozvrhu – před začátkem vyučování.
Jsme rádi, že peníze jsou vynaloženy účelně a splňují záměr – jít s dobou, pracovat s novými technologiemi a hlavně připravit jedince pro život. Kdo ví, zda mezi našimi žáky není budoucí programátor či IT specialista.


Text a foto: Dana Ryšlavá – vyučující ZŠ a MŠ Žimutice