Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Vítání ptačího zpěvu v Žimuticích

Vítání ptačího zpěvu v ŽimuticíchDatum konání:
17.5.2024

 

V úterý 14. května v 9 hodin se naše škola opětovně zapojila v rámci environmentální výchovy do zajímavé akce – Vítání ptačího zpěvu. Společně s  amatérským ornitologem panem Milošem Chaloupkou se žáci 1. -5. ročníku dozvěděli spoustu informací. První víkend v květnu se totiž nese ve znamení Světového dne ptačího zpěvu. Mezinárodní společnost BirdLife International a Česká ornitologická společnost, která se od roku 1992 též k této zajímavé akci přidala, se zaměří na pozorování a sčítání ptáků.

I letošní rok jsme pozorovali ptactvo nedaleko školní budovy v Žimuticích. V blízkosti pole byla natažena síť, u které si žáci prohlédli vrabce polního, pěnici černohlavou a drozda zpěvného. V okolí k vidění a slyšení byla hrdlička zahradní, špaček obecný, sýkora koňadra a modřinka, káně lesní, vrabec domácí, vlaštovka obecná a jiřička obecná.

 

Čas v přírodě rychle utekl. V letošním roce se Vítání ptačího zpěvu zúčastnilo 26 žáků a 1 paní učitelka základní školy. Poté následovala druhá beseda v přírodě pro naše malé kamarády ze školky – dětiček bylo 15 a 2 paní učitelky z mateřské školy. Všem se poutavý výklad líbil. Jako poděkování žáci vyrobili pro pana ornitologa zdobený barevný závěsný věnec – recyklace z ruliček toaletního papíru.

Obratem jako dárek obdrželi žáci a děti ze školky různé časopisy, magnetky, omalovánky z oblasti ptačí říše a brožurky s tajenkami, rébusy a kvízy od ČSO. Tímto děkujeme a vše využijeme v hodinách prvouky a výtvarné výchovy.

Všichni se těšíme na další společné akce, kde budeme blíže poznávat naši živou přírodu.

 

101_1130.jpg

Text a foto: Dana Ryšlavá - vyučující ZŠ a MŠ Žimutice