Úvod > Aktuality > Vystoupení ke Dni matek

Vystoupení ke Dni matek

15.5.2024

V sobotu 11. května jsme měli kulturní vystoupení ke Dni matek v místní restauraci v Žimuticích. Čekal nás plně zaplněný sál. Všichni jsme měli trošku trému, ale brzy z nás spadla. Nejdříve nastoupily děti z mateřské školy a u barevného kruhu recitovali básně a zpívali písně s pohybem, následovala sborová a sólová recitace žáků základní školy. Letos se představily i kroužky, které na naší škole fungují zdarma a jsou určeny pro děti ze školky i žáky základní školy.

1. Kroužek chytré hlavičky – zaskákal hru Hopskok, kdy se hravou formou učíme anglicky dny v týdnu a zazpíval anglickou píseň s pohybem – 10 malých Indiánů. Kroužek navštěvují zájemci každou středu a rozšiřují si své znalosti v českém jazyce, matematice, prvouce a angličtině.

2. Druhý kroužek je Taneční a literární. Předškoláci a žáci naší školy se scházejí ve čtvrtek odpoledne. Na vystoupení si připravili krásnou pohádku O dešťové víle, která sklidila velký potlesk. Výkony některých herců zasluhují obdiv. Taneční kroužek tančil sestavu na píseň Čokoláda.

Samý závěr patřil všem školákům, kteří za doprovodu hudebních nástrojů zazpívali na rozloučenou píseň Mámy a tátové.

Vždy jsme rádi, když můžeme rodičům i široké veřejnosti ukázat, jaké máme šikulky.

2fdff248-dac6-47d4-a5b0-aa6c3c0470da.jpg

Text a foto: vyučující ZŠ a MŠ Žimutice