Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Poděkování Policii ČR

Poděkování Policii ČRDatum konání:
10.5.2024

 

Chtěli bychom poděkovat Policii ČR – odbor dopravy v Českých Budějovicích za uspořádání vzdělávací akce pro naše žáky a děti ZŠ a MŠ Žimutice.

V pondělí 6. května v dopoledních hodinách za námi přijeli 3 mladí policisté s autem a motorkou. Rozdělili jsme se do třech skupin – MŠ, žáci 1,2. a 3. ročníku a žáci 4. a 5. ročníku, poté jsme plynule přecházeli po jednotlivých stanovištích. Seznámili jsme se s činností policie – všech jejích složek. Každý si mohl sednout do auta i na motorku. Oblékali jsme si neprůstřelné vesty, helmy, velký zájem byl o nasazování pout a použití obušku. Trénovali jsme i fyzickou zdatnost – cvičili jsme kliky – prý je ideální jich zvládnout 18 a více. Běh na krátké trati nám též nečinil problém – policista nám radarem měřil rychlost a vzájemně jsme si časy porovnávali.

V rámci výuky Prvouky jsme si rozšířili znalosti, jak se mají žáci chovat v náročných životních a krizových situacích.

Při rozloučení jsme obdrželi omalovánky, záložky, vystřihovánky - s motivem činnosti Policie, dále reflexní tkaničky a šle.

Na oplátku policistům děti ve školce nakreslily obrázky a žáci si nachystali malé dárečky, které jsme jim na závěr předali.

Budeme se těšit na další spolupráci, která je pro nás přínosná.

IMG_5707.jpg


Text a foto: vyučující ZŠ a MŠ Žimutice