Úvod > Aktuality > Vánoční besídka

21.12.2023

Ve středu 20. prosince se v odpoledních hodinách konala v tělocvičně školy Vánoční besídka určená nejen pro rodiče a prarodiče, ale i pro širokou veřejnost. Pozvání přijal i pan starosta a mile překvapili i bývalí žáci, kteří zavzpomínali na svá školní léta. Celý kulturní program trval více jak hodinu. Podle potlesku bylo zjevné, že se všem výkon účinkujících velice líbil. Nejdříve vystoupily děti z mateřské školy s pěknými vánočními básničkami, písničkami a zaujala i veselá čertovská pohádka. Společně s žáky základní školy si zazpívali i klasické koledy. Starší kamarádi ze školy se zahřáli čertí rozcvičkou – básní s pohybem a následoval sled sborové a sólové recitace. Nechyběla ukázka hry na hudební nástroje, kdy děvčata zahrála na zobcovou flétnu. Společný zpěv a tanec zakončoval hromadné vystoupení. Ale to nebylo vše. Takzvanou třešničku na dortu byla dvě gymnastická vystoupení děvčat ze 4.  a 5. ročníku. Nad jejich výkony se až tajil dech. Musíme smeknout, neboť vše si secvičily úplně samy i s výběrem hudby.

Vystoupení bylo příjemným pohlazením na duši v adventním čase.

101_1036.JPG