Úvod > Aktuality > Znovuotevření MŠ

Znovuotevření MŠ

13.5.2020

Znovuotevření školy po nouzovém stavu

Vzhledem k dodržení hygienických norem od ministerstva školství ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví škola doporučuje:

• Přednost k docházce do MŠ mají: děti v předškolním věku, děti pětileté, děti zdravotníků a zaměstnaných rodičů.

• S ohledem na situaci doporučujeme, aby děti matek na MD (rodičovské), nezaměstnaných rodičů a děti s oslabenou imunitou a riziková skupina (viz příloha č.2) – žijící ve společné domácnosti se seniory, odložily docházku na září příštího školního roku.

• Platba za období absence těchto dětí bude odpuštěna.

• K pobytu budou přijímány děti pouze zdravé, bez příznaků respiračních onemocnění (viz příloha č.1).

• Vstup do budovy: pouze jedna doprovázející osoba se zakrytými dýchacími cestami, dezinfekce rukou (k dispozici u vchodu), dodržení odstupu od ostatních osob 2 m, zákaz shromažďování osob v budově i před budovou školy.

• V prostorách chodby rodiče vyplní „Čestné prohlášení“ (viz příloha č.2), které předají spolu s dítětem, při předání se rodič nezdržuje ve třídě.

• Pokud dítě trpí v jarním období alergií, doloží rodič potvrzení od lékaře, že je dítě léčeno alergologem, aby nedošlo k záměně s příznaky COVID 19. Jestliže se objeví příznaky a škola nebude mít potvrzení, dítě bude izolováno a ihned budou kontaktováni rodiče dítěte.

• Při vstupu do třídy MŠ bude prováděn ranní filtr: měření teploty, mytí a dezinfekce rukou.

• Platí přísný zákaz nošení hraček do MŠ.

Předem děkujeme všem rodičům za dodržování pravidel a jejich zodpovědný přístup v této mimořádné situaci s ohledem na zdraví dětí, rodiny a zaměstnanců školy.

Příloha č. 1.pdf - Provoz MŠ

Příloha č. 2.pdf - Čestné prohlášení