Úvod > Aktuality > Zahájení školního roku 2021/2022

1.9.2021

Zahájení školního roku 2021.odt

Zahájení školního roku 2021/2022

Testování žáků bude probíhat 1., 6. a 9. září 2021 od 6,45 hodin.

Testování bude probíhat formou antigenních testů.

Z důvodu homogenní skupiny I.třídy se zároveň testují i žáci 1.ročníku. S respirátorem mají umožněný vstup zákonní zástupci žáků 1. ročníku na slavnostní zahájení nového školního roku.

Výuka bude probíhat od 8,00 do 8,45 h.

Poté žáci mohou přejít do školní družiny. Oběd na 1. září je nutno nahlásit den předem (doporučujeme formou e-mailu: zs.zimutice@seznam.cz).

V dalších dnech již bude výuka probíhat dle rozvrhu.

Doporučení pro rodiče žáků 1. ročníku

1. Pro Vaše dítě je nezastupitelná úloha nejen učitele, ale i rodiče, který pomáhá vybudovat start do nové etapy života. Vzájemná spolupráce učitele, rodiče i dítěte je zásadní, aby se vše zvládlo beze stresu a s úsměvem. Naším přáním je, aby žáci chodili do školy rádi.

2. Nastavte pevný denní režim – týká se hlavně času na vypracovávání domácích úkolů, střídání aktivit, odpočinku a dostatku spánku.

3. Nesrovnávejte své dítě s ostatními spolužáky – každý je originál a má své tempo.

4. Buďte trpěliví, pomáhejte mu a chvalte i za malé pokroky.

5. Jestliže nám budete chtít cokoliv sdělit, nečekejte, přijďte. Vzájemná komunikace je velmi důležitá.